Dovolená Zakynthos 2017

Dovolená Zakynthos 2017 = dovolená nejen pro milovníky přírody, ale i odpočinku, pohody a příjemné atmosféry. Ostrov Zakynthos (Zante) je nejjižnější a zároveň třetí největší ostrov v Iónském moři. Má velmi výhodnou polohu, čímž nabízí snadné cestování po okolních ostrovech i na pevninu a do velkých měst, jako jsou Athény, Thessaloniki a Patras. Svým členitým pobřežím, zalesněnými horskými svahy, úrodnou nížinou, elegantním správním střediskem s aristokratickými stavbami, pěknými plážemi a průzračně čistým mořem, svéráznými vesničkami a pohostinným obyvatelstvem je tento ostrov oprávněně považován za jeden z nejhezčích v Řecku. Prožijte krásnou dovolenou v destinaci Řecko na ostrově Zakynthos 2017.

V období Homéra a Trojské války byl ostrov součástí království panovníka Odyssea. Jméno mu dal princ Zakynthos, syn trójského krále Dardanose. Do historie Zakynthu zasáhla spousta národů. Prvními osadníky byli Achájci, roku 455 př. n. l. si ostrov podmanili Athéňané, poté se na krátko dostal do područí Makedonie. Římané mu dali určitý stupeň autonomie. Benátčané výrazně ovlivnili zejména ráz správního střediska a také s sebou přinesli aristokratický politický systém s rozčleněním obyvatelstva na vrstvy, což byl důvod, proč byli nadšeně vítáni republikánští Francouzi. Poslední Britové zmodernizovali veřejnou správu.

Image zaknthos.gif Dovolená Zakynthos 2017 – dovolená na ostrově, který je plný kontrastů. Je zaplaven rostlinstvem a zelení, která pokrývá hory a úrodné pláně. Díky vysokému úhrnu srážek patří mezi nejzelenější ostrovy Řecka. Právě proto se mu přezdívá „Květina východu“. Na severu, východě a jihu se nachází mnoho krásných pláží, zatímco západní část ostrova je obklopena skalnatými horami se spoustou jeskyní, z nichž nejslavnější je tzv. Modrá jeskyně u mysu Skinari, v níž je nádherně modrá, jakoby fosforeskující voda. U jihovýchodního cípu ostrova je největší hloubka moře v celém Středomoří – tzv. Inousská propadlina, která je hluboká 4500 m. Na východním pobřeží se naopak rozprostírají nekonečné olivové a citrusové háje a úrodné nížiny, které jsou lemovány písečnými plážemi.

Životní prostředí na Zakynthosu prospívá také vzácnému druhu želvy – karety obecné. V zátoce Laganas kladou želvy do písku vajíčka a proto je v rámci jejich záchrany na některé pláže zakázán vstup od západu do východu slunce. V této době je také zavřeno letiště a letecká doprava je zastavena. Na srázovitém západním pobřeží žijí tuleni, kteří jsou rovněž chráněni.

Na pobřeží se nachází několik turistických letovisek. Známá jsou střediska Laganas, Kalamaki, Argassi, Tsilivi, Alykes, Alykanas. Mezi vyhlášené pláže patří Porto Zoro, Banana Beach, Agios Nikolaos, Yerakas, které se všechny nacházejí na poloostrově Vassilikos. Na východním pobřeží se mimo letoviska nachází například vyhlášená pláž Xinigia, kde vyvěrají do moře sirné prameny. Pláž v laganském zálivu je dlouhá 9 kilometrů a je známa mimo jiné díky želvám kareta. Je považována za jednu z nejkrásnějších v celém Řecku.

Image zakynthos-plaz.gif Pokud jste milovníky výletů, nabízí ostrov spoustu možností i pro Vás. Mezi nejatraktivnější výlety patří pláž Navagio s pašeráckým vrakem, na kterou se lze dostat pouze lodí. Dále můžete navštívit Modrou jeskyni, Byzantské muzeum, mořské jeskyně Keri, výběžek Gerakas, zátoku Porto Vromi. Na ostrově se také nachází několik kostelů a dalších pamětihodností.

Dovolená Zakynthos 2017 = jedním slovem pohádka!


WWW stránky
www.fototravel­.info
www.zakynthos-net.gr
www.zanteweb.gr
www.zakynthos­.net.gr
www.culture.gr
www.hcaa-eleng.gr/zakin­th.htm
www.gozakynthos­.gr
www.askosstone­park.gr
www.museumhel­mis.gr
www.zanteislan­d.com
www.e-zakynthos.com
www.alykes.com/mini-golf


ZAKYNTHOS – Základní informace:

 • řecký název: ZÁKYNTHOS
 • Hlavní město: Zakynthos
 • Plocha ostrova: 406 km2
 • Počet obyvatel: přes 31 000
 • Nejvyšší vrchol: Vrachionas – 758 m n. m.
 • Patron ostrova: sv. Dionýsos
 • Symbol ostrova: mořská želva kareta
 • Doba letu z Prahy: 2 hodiny 25 minut
 • Doba letu z Brna: 2 hodiny 10 minut


LETOVISKA NA ZAKYNTHOSU


 • TRAGAKI

Krásná písečná pláž, pozvolný vstup do průzračně čistého moře, okolí plné olivových hájů, ovocných sadů a vinic. Vítejte v Tragaki, klidném letovisku ležícím v severovýchodní části ostrova cca 10 km od hlavního města. Líbit se zde bude všem, kteří si chtějí odpočinout a užít klidu – v místě je jen několik minimarketů, obchůdků s tradičním zbožím a také taveren.

Více o letovisku zde

 • TSILIVI

Turistické středisko Kalamaki se rozprostírá na poměrně velkém prostranství. Je zde dostatek obchodů, restaurací, taveren a různě zaměřených barů nabízejících noční vyžití. Dále je možné vydat se pěšky nebo místní linkou autobusu do nedalekého letoviska Laganas (cca 4 km) či správního střediska, kde je nepřeberné množství každodenní zábavy. Známá je zdejší dlouhá a atraktivní písčitá pláž, která není přeplněna ani v nejvyšší sezóně a rozhodně patří k nejkrásnějším plážím ostrova.

Více o letovisku zde

 • LAGANAS

Laganas je označováno za největší, nejrušnější a nejoblíbenější letovisko ostrova. Je to místo oblíbené zejména u anglické klientely, čemuž odpovídá také styl noční zábavy. Hlavní třída nabízí naprosto vše, co hledá turista na dovolené. Jsou zde možnosti denní i noční zábavy, nespočet obchodů se suvenýry, oblečením a potravinami, jsou zde stánky s rychlým občerstvením, restaurace, taverny, kavárny, bary, kluby, diskotéky…

Více o letovisku zde

 • ARGASSI

Najdete zde možnosti denní i noční zábavy, proslulé taverny a restaurace s příjemnou obsluhou, několik klubů a barů, supermarkety, obchody se suvenýry, butiky… To vše dokresluje tradiční řecký ráz a příjemná atmosféra, která zde panuje. Místní pláž je písečná, v porovnání s jinými na ostrově užší, ovšem není problém dopravit se autobusem na pláž Agios Nikolaos, která patří mezi nejhezčí na ostrově a vzdálena je cca 10 km…

Více o letovisku zde

 • KALAMAKI

Je velmi známé a oblíbené turistické letovisko, jehož ulice, pláže a obchody se plní od května do října zahraničními návštěvníky z celého světa. Tsilivi je obklopeno krásnou přírodou, jsou zde romantická zákoutí a možnost provozovat pěší turistiku. Letovisko je poměrně rozsáhlé a táhne se v délce několika kilometrů podél hlavní silnice…

Více o letovisku zde

 • VASSILIKOS

Pod názvem Vassilikos nehledejte typické řecké letovisko. Jedná se o oblast na jihovýchodním výběžku ostrova Zakynthos. Zdejší příroda zde vytváří jedny z nejkrásnějších scenérií ostrova. Okolí vyzývá k nekonečným procházkám po okolí. Nejdete zde hotelyn a další ubytovánín zbudované v tradičním stylu, rozeseté mezi rozlehlými olivovými háji…

Více o letovisku zde


Videogalerie


Zpět na zájezdy z této destinace

Sdílejte své zážitky

Dovolená Zakynthos 2017

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist